Strona główna
lacus.france@gmail.com
Platforma
Znajdź nas na FB
Polityka prywatności

LACUS SP. Z O.O. Biuro Doradztwa i Przedstawicielstwa Dla Branży Transportowej

O firmie

Biuro Doradztwa i Przedstawicielstwa dla Branży Transportowej - LACUS - to firma świadcząca kompleksowe usługi wspierające przewożników transportu międzynarodowego w zakresie delegowania pracowników na teren Europy; w tym rozliczania płacy minimalnej.

Firmę tworzy kompetentny i ambitny team, który służy na co dzień pomocą i fachową wiedzą. Doradzamy w zakresie prawa transportowego, prawa pracy i płacy minimalnej. 

Biuro świadczy usługi przedstawiclestwa dla pracowników delegowanych branży transportowej i nie tylko, we wszystkich krajach które aktualnie tego wymagają, ze szczególnym uwzględnieniem Francji i Włoch.

Nasze biuro rejestruje we wszytkich systemach elektronicznej rejestracji pracownikw delegowanych. Zgłoszeń dokonujemy za klienta i w jego imieniu.


Przedstawiciele na terenie Francji i Włoch pracują bezpośrednio dla nas! Są naszymi pracownikami przebywajacymi na stałe w swoich biurach w Europie. Jesteśmy z nimi w bieżącym codziennym kontakcie a reprezentanci pozostają do dyspozycji organów kontrolujących jak również służą pomocą względem klientów. 

Nasi reprezentanci we Francji i Włoszech dysponują profesjonalną wiedzą w dziedzinie transportu i mają wieloletnią praktykę w kontaktach  z organami francuskiej i włoskiej administracji. Przedstawiciel we Francji i przedstawiciel we Włoszech, zgodnie z przepisami (dekret – Loi Macron oraz włoska ustawa o płacy minimalnej)  – na stałe przebywają na terenie Republiki Francuskiej oraz Republiki Włoskiej, posiadają francuskie i włoskie obywatelstwo, biegle władają językiem francuskim i włoskim.

Jesteśmy przekonani, że współpracując z LACUS SP Z O.O. oddajecie Państwo sprawy swoich delegowanych kierowców w bezpieczne ręce.

W wyniku dynamicznego rozwoju firmy jak również na skutek wejścia w życie nowych przepisów z zakresu pensji minimalnej na terenie kilku krajów Europy Zachodniej, z początkiem 2017 roku poszerzyliśmy swoje usługi o pełen pakiet usług dla branży transportowej. 

W listopadzie 2017r. wzięliśmy udział w VI Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki w Warszawie - TRANSLOGISTICA POLAND. To największe w  Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką oraz dla producentów i dystrybutorów wszelkiego rodzaju, a więc przedsiębiorstw korzystających lub poszukujących usług TSL.


 

W naszym zespole znaleźli się kompetentni pracownicy od lat związani z branżą logistyki i transportu. To właśnie dzięki naszemu wyspecjalizowanemu  i wciąż się doskonalącemu personelowi  możemy dziś świadczyć usługi z zakresu rozliczania pensji minimalnej, kadr i bhp, doradztwa i przedstawicielstwa dla branży transportowej.
 

W lutym 2019 roku  nasza firma znalazła się wśród grona zaproszonych lokalnych przedsiębiorstw na gali - LAUR ZDUŃSKOWOLSKI - organizowanąej przez Starostę Zduńskowolskiego oraz Prezydenta Miasta Zduńska Wola. Zostaliśmy docenieni za błyskawiczny rozwój oraz stworzenie wysokich standardów pracy  dla swoich praconików. Biuro LACUS reprezentuje obecnie ponad 1 200 firm przewozowych oraz kilka tysięcy kierowców. 

Na swoim koncie mamy już kilkaset kontroli drogowych oraz kilkanaście kontroli w zakresie prawidłowości sporządzania dokumentów, które zakończyły się pozytywnie.

LACUS SP Z O.O.  reprezentuje Państwa przed organami kontrolującymi na terenie Europy Zachodniej takimi jak:

•    INSPEKCJA PRACY 
•    POLICJA
•    ŻANDARMERIA
•    URZĄD CELNY
•    URZĄD SKARBOWY
•    INSPEKCJA DROGOWA 

Z naszymi klientami rozmawiamy w języku polskim i rozliczamy się w polskiej walucie. 

Jednocześnie posiadamy zespół ekspertów, który biegle posługują się językiem francuskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim.


 
"Z nami Twój kierowca bezpiecznie pracuje w  całej Europie"