Strona główna
lacus.france@gmail.com
Platforma
Znajdź nas na FB
Polityka prywatności

LACUS SP. Z O.O. Biuro Doradztwa i Przedstawicielstwa Dla Branży Transportowej

Włochy

Przedstawicielstwo we WłoszechUsługi przedstawicielstwa na terenie Włoch. Dokonujemy zgłoszeń delegowanych pracowników z branży transportowej we włoskim systemie elektronicznym. Obowiązek zgłaszania kierowców we Włoszech dotyczy aktualnie tylko i wyłącznie transportu w formie kabotażu.

Nasz reprezenatant na terenie Włoch jest osobą pracującą  bezposrednio dla naszego biura.
Przedstawicel we Włoszech mówi biegle w języku włoskim i stale przebywa na terenie Republiki Włoskiej. 
Zgodnie z przepisami o płacy minimalnej przewożnicy wykonujący przewozy na terytorium Włoch (tzw. kabotaże) są zobowiązani do zgłaszania swoich delegowanych kierowców do włoskiego systemu elektronicznego, posiadania przedstawiciela i wypłacania tzw. włoskiej płacy minimalnej.
Wszystkie sprawy związane z kabotażem we Włoszech możesz załatwić w naszym biurze.

Nasze biuro dokona zgłoszenia kierowcy do elektronicznego systemu delegownych kierowców, udostępni reprezentanta (jego dane są niezbędne by wypełnić formularz zgłoszenia), podpowie jakie dokumenty kierowca powinien mieć przy sobie, rozliczy płacę  minimalną zgodnie z aktualnymi włoskimi wytycznymi oraz pomoże językowo w trakcie kontroli drogowej. 

Przepisy drogowe we Włoszech 2017 - jesteśmy zawsze na bieżąco
Płaca minimalna Włochy 2017 - zapenimy jej rozliczenie tak, aby koszty pracodawcy były jak najniższe a dokumntacja związana z rozliczaniem czasu pracy i płacy była spójna i zgodna z oczekiwaniami kontrolujących.

Obowiązek wypłacania płacy minimlanej i zgłaszania delegowanych kierowców na terenie Włoch nie dotyczy tranzytu oraz przewozów z i do Włoch ale bezwzględnie dotyczy kabotażu.