Strona główna
lacus.france@gmail.com
Platforma
Znajdź nas na FB
Polityka prywatności

LACUS SP. Z O.O. Biuro Doradztwa i Przedstawicielstwa Dla Branży Transportowej

Firmy transportowe wskazują, że o 40 procent spadła liczba realizowanych kursów

Firmy transportowe wskazują, że o 40 procent spadła liczba realizowanych kursów

Firmy transportowe wskazują, że o 40 procent spadła liczba realizowanych kursów - powiedział szef Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Andrzej Bogdanowicz.
Jak zaznaczył, 25 proc. transportu towarów w UE jest realizowane przez polskie firmy. - To pokazuje skalę potencjalnych strat. Według Bogdanowicza pakiet pomocowy dla przedsiębiorstw najbardziej poszkodowanych przez koronawirusa może nie być wystarczający.

We wtorek, w siedzibie kancelarii premiera szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała pakiet osłonowy dla firm w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przewiduje on m.in. ulgi w należnościach, w tym płatnościach podatków i składek ZUS, instrumenty na rzecz poprawy płynności finansowej firm a także dopłaty do kredytów. Resort rozwoju dodał, że zaproponowana będzie nowela ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Z sześciu do trzech miesięcy ma zostać skrócony okres kryzysu, który uprawnia do objęcia wsparciem. Kryzys oznaczać ma spadek obrotów gospodarczych, sprzedaży towarów lub usług o 15 proc.

 

źródło:tvn24