Strona główna
lacus.france@gmail.com
Platforma
Znajdź nas na FB
Polityka prywatności

LACUS SP. Z O.O. Biuro Doradztwa i Przedstawicielstwa Dla Branży Transportowej

Uwaga na kontrole busów, dot. nocowania w kabinie.

Uwaga na kontrole busów, dot. nocowania w kabinie.

Szanowni Państwo,

w związku z kilkoma kontrolami naszych Klientów w zeszłym tygodniu, chcielibyśmy poinformować, iż zapisy dekretu 2020-1104 z 31.08.2020, zakazujące kierowcom pojazdów do 3,5t spania w pojeździe, są kontrolowane.

Spośród naszych Klientów, 3 kierowców zostało ukaranych mandatami 750€ (dwukrotnie za spędzenie odpoczynku dobowego i raz za odpoczynek tygodniowy). Pozostali kontrolowani kierowcy mieli potwierdzenie noclegu w hotelach / hostelach / pensjonatach itp. Potwierdzenie to rachunek z hotelu. Sama rezerwacja nie stanowi dla kontrolujących żadnego dowodu, że kierowca w hotelu się pojawił.

Na chwilę obecną żaden pracodawca nie został ukarany mandatem w wysokości 1.500€. Jednakże po wpisaniu kierowcy i przedsiębiorstwa do rejestru wykroczeń w związku z nieprzestrzeganiem zapisów w/w dekretu, kolejny mandat dla tego samego kierowcy za spędzenie kolejnego odpoczynku w kabinie, wyniesie 3.000€.

Uczulamy Państwa na fakt, iż do dziś nie otrzymaliśmy żadnego potwierdzenia, że oświadczenie kierowcy o tym, iż nocleg w kabinie jest jego decyzją (nie jest do tego zmuszany przez pracodawcę), zwalniać będzie z obowiązku przestrzegania dekretu i spania poza pojazdem.

Takie mamy dla Państwa nowiny po pierwszych dniach października. Jeśli coś się zmieni, będziemy Państwa na bieżąco informować.